НХЛ глобява треньора на Сейбърс Гранато и треньора на Мейпъл Лийфс Кийф с по 25 000 долара всеки за спор с официални лица
AP News | 2024-02-29 | 21:08:48

НХЛ наложи глоби от по 25 000 долара на треньора на Бъфало Сейбърс Дон Гранато и треньора на Торонто Мейпъл Лийфс Шелдън Кийф за отделни случаи на непрофесионално поведение, насочено към длъжностни лица .

Лигата счете в четвъртък, че и двамата треньори са прекрачили границата по време на мачовете във вторник вечерта.

Гранато получи второстепенна пейка в третия период на загубата на Бъфало с 3-2 във Флорида, след разпит на официални лица за санкциониране на Зак Бенсън за спъване, като същевременно предполагат, че са пропуснали няколко обаждания срещу Пантерите по-рано в мача.

„В един момент трябва да защитиш отбора си“, каза Гранато след мача, обяснявайки какво го е накарало да прекали. „Вие сте поставени на тази позиция като треньор. Позицията е трудна. Но не можеш да седиш и да гледаш.“

Същата вечер в Торонто Кийф беше изгонен в последните минути на загуба с 6-2 от Вегас Голдън Найтс, която прекъсна седем победи на Лийфс.

„Няма да отида там“, каза Кийф, като отказа да обясни какво го е накарало. Кийф изглеждаше разстроен от дузпа за спъване, отсъдена на нападателя на Торонто Мич Марнър няколко минути преди да бъде изгонен и малко след като Лийфс намалиха изоставането си до 4-2.

Те са вторият и третият треньор глобен от НХЛ този сезон, присъединявайки се към треньора на Анахайм Дъкс Грег Кронин, който също беше глобен с $25 000 по същата причина през октомври.